خرید انواع واکسن دام و طیور وارداتی و داخلی

واکسن دام و طیور

واکسن آبزیان

واکسن سگ

واکسن گربه

خرید واکسن دام

خرید واکسن طیور

واکسن دام و طیور

شرکت پخش سراسری محصولات دام و طیور زرین پخش آوا در تلاش است، با عرضه واکسن دام و طیور و همه حیوانات، به بقا آنها و انسان ها کمک کند. زیرا وجود بیماری در دام و طیور باعث به خطر انداختن زندگی ما انسان ها نیز خواهد شد. با توجه به تنوع بالا واکسن های زرین پخش، هر نوع واکسنی را می توانید به صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری به دفتر تهیه نمایید. بهتر است قبل از خرید محصولات با دامپزشک مشورت نمایید. البته شرکت ما نیز می تواند به شما راهنمایی لازم را ارائه دهد، کافیست با شماره 0218795 تماس حاصل فرمایید.

جدا از واکسن های ضروری، بیماری هایی که حیوانات دچار آن می شوند زیاد است. از جمله تب برفکی، تب مالت، شاربن، آبله بزی و… می باشد که همه این ها به واکسن نیازمند اند. پس از تشخصی و تهیه واکسن نحوه تزریق به خصوص واکسن دام و طیور بسیار حائز اهمیت است.

رعایت نکات مهم در هنگام تزریق واکسن

توجه داشته باشید که با یک اشتباه در هنگام تزریق واکسن دام و طیور، ممکن است جان خود را از دست بدهد. بنابراین توجه به نکات زیر هنگام تزریق واکسن دام و طیور بسیار مهم می باشد.

 1. سر سوزنی که قبلا از آن استفاده شده است به هیچ وجه وارد بطری واکسن نکنید.
 2. در صورتی بر روی بطری نوشته شده باشد قبل از تزریق تکان داده شود حتما باید این کار انجام شود.
 3. از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود قرار دادن واکسن در جای مناسب و به دور از نور خورشید می باشد.

آموزش صحیح تزریق واکسن دام

همانطور که میدانید انجام تزریقات واکسن دام و طیور، توسط دامپزشک انجام می شود. بنابراین در هنگام تزریق واکسن دام باید یک سری نکات رعایت شود. یکی از مهم ترین نکته ها در مورد روش صحیح زدن واکسن دام، فرق قطر سوزن دام گاو، گوسفند، بز می باشد. قطر واکسن دام های مختلف با هم فرق دارد و نمی توان از یک واکسن برای دام دیگری استفاده کرد. همچنین واکسن باید تزریق در ناحیه عضلانی تزریق شود. اما نکات مهم دیگری هم باید در هنگام تزریق واکسن دام رعایت شود که عبارتند از:

 • استریل شدن سر سوزن بسیار اهمیت دارد. زیرا این امر سب می شود تا به دیگر دام ها ویروسی انتقال پیدا نکند.
 • هر سر سوزن باید یکبار مصرف شود تا کاملا بهداشتی باشد.
 • زمانی که قرار است واکسن ضد انگلی به دام تزریق شود؛ بهتر است هر سر سوزن را برای ده حیوان مد نظر قرار داد.
 • گاهی حجم دارویی واکسن زیاد بوده و این امکان وجود دارد که آن را در چند ناحیه از بدن دام تزریق شود.
 • از مخلوط کردن چند واکسن، اکیدا خودداری شود. زیرا باعث از بین رفتن فایده آن واکسن ها می شود.
واکسن زدن به دام

آموزش واکسن زدن به دام

انواع روش های تزریق واکسن به حیوانات

روش های زیادی برای تزریق واکسن دام و طیور وجود دارد. تزریق مدل واکسن، بستگی به واکسن دارد. فرد تزریق کننده باید اطلاعات کافی درباره نحوه تزریق واکسن های مختلف را داشته باشد. به روش های زیر تزریقات دام انجام می شود.

تزریق عضلانی واکسن در دام

این نوع از تزریق باید در داخل عضله و ماهیچه دام انجام شود. اما توصیه ما آن است که در گوسفندان نحوه تزریق، زیرجلدی باشد. با تزریق زیر جلدی، آسیب کمتری به گوشت گوسفند وارد می شود. برای تزریق این نوع واکسن باید هوا داخل سرنگ را بکشید و به همان اندازه دارو لازم را به داخل ویال تزریق کنید. بعد از پر کردن ویال سرنگ باید هوای داخل ویال را خالی کنید. حتما توجه داشته باشید تزریق های عضلانی که برای دام ها انجام می شود باید به صورت عمودی صورت بگیرد.

از دیگر نکاتی که باید حتما به آن توجه شود. آن است سوزن نباید در رگ دام فرو رود. برای مطمئن شدن از آن می توانید مقداری از سرنگ را بیرون بکشید. اگر سر سوزن به خون آغشته بود جای سوزن را عوض کنید.

تزریق واکسن به دام

نکات مهم برای تزریق واکسن به دام

روش تزریق داخل رگی

برای تزریق داخل رگی توصیه ما، تزریق در سیاهرگ می باشد. هم چنین این امکان وجود دارد در داخل سیاهرگ دمی تزریق شود. اما دقت داشته باشید که هر واکسنی را نباید داخل رگی تزریق کنید. در برخی از دارو ها یک برچسب وجود دارد که نشان دهنده مجاز بودن تزریق این واکسن به روش داخل رگی می باشد. تنها محصولات این چنینی را می توان به روش داخل رگی تزریق کرد.

تزریق واکسن طیور

باید بدانید که تزریق و مدل های واکسن دام و طیور با هم متفاوت است. همانطور که می دانید انواع بیماری های مختلفی در پرندگان وجود دارد که در نهایت مجبور هستیم برای جلوگیری از مرگ و میر آن از واکسن استفاده کنیم. واکسن هایی که برای طیور تولید می شوند انواع مختلفی دارند که شامل واکسن کشته، واکسن زنده و واکسن نو ترکیب می باشند.

واکسن های کشته برای طیور

با استفاده از محلول فرمالین واکسن را به صورت غیر فعال در می آیند و در نتیجه به بدن طیور تزریق می شوند. با تزریق واکسن های کشته شده باعث ایمنی یکنواخت در طیور و عدم انتقال بیماری به دیگر پرندگان می شود.

واکسن مخصوص طیور

واکسن مخصوص طیور

واکسن زنده طیور

در این نوع از واکسن ها میکروارگانیسم وجود دارد که می توان به صورت تزریق و یا آشامیدنی مورد استفاده قرار داد. ناگفته نماند که واکسن های زنده از قیمت مناسبی برخوردار می باشند. در مورد واکسن دام و طیور حتما به زمان تزریق آنها دقت لازم را داشته باشید. زیرا اگر به موقع تزریق نکنید، برای دام شما ممکن است مشکل پیش بیاید. این مشکلات می تواند به دام شما آسیب های بسیار زیادی وارد کند. 

اهمیت واکسیناسیون دام زنده

با تزریق صحیح و به موقع واکسن به دام می توان از تلف شدن دام ها، بروز بیماری به سایر دام ها جلوگیری کرد. اهمیت تزریق واکسن به دام زنده دارای دو جنبه مثبت می باشد، که به شرح زیر می باشد.

 • مقاوم سازی، ایمن سازی، پیشگیری از شیوع بیماری های خطرناک
 • افزایش دادن سطح ایمنی در دام هایی که هنوز متولد نشده اند.

این دو مورد برای دامداران بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل باید واکسیناسیون را به طور کامل و سر وقت انجام دهند.

علت استفاده از واکسن برای دام و طیور

سهم زیادی از مواد غذایی مورد استفاده انسان از طریق دام و طیور تامین می شود، بنابراین سلامت و ایمنی حیوانات در زمان پرورش آن ها بسیار مهم است.

امروزه افراد زیادی به دنبال پرورش دام و طیور می باشند. از همین رو باید برای سلامتی دام و طیور خود، از واکسن مناسب استفاده کنند. با استفاده از واکسن می تواند از بروز برخی بیماری ها جلوگیری کنند. توصیه می کنیم افرادی که قصد پرورش دام را دارند حتما تزریق واکسن را جدی بگیرند.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره واکسن دام و طیور گفته شد پی بردیم که نحوه صحیح تزریق واکسن در دام به چه صورت می باشد و اینکه برای دام و طیور چند نوع واکسن وجود دارد. با استفاده از واکسن می توانیم بیماری و ویروس ها از دام و طیور خود دور کنیم.

سوالات متداول درباره واکسن دام و طیور

 1. در تزریق واکسن دامی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟
  نکاتی مانند اینکه چند واکسن با هم مخلوط نشود، از هر سر سوزن تنها یکبار استفاده شود و تمامی سرسوزن ها استریل باشد.
 2. به چه روش هایی تزریق واکسن دامی صورت می گیرد؟
  به طور کلی به دو نوع انجام می شود که شامل تزریق عضلانی و زیر جلدی می باشد.
 3. منظور از واکسن کشته در طیور چیست؟
  اینکه در آنها از محلول فرمالین استفاده می شود که برای ایجاد ایمنی یکنواخت برای طیور لازم می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “خرید انواع واکسن دام و طیور وارداتی و داخلی

 1. سروش سلیمانی گفت:

  تزریق واکسن به چند روش انجام می شود؟

 2. سحر محمدی گفت:

  واکسن های دائمی با چه روش هایی انجام میشه؟!

  1. مبینا عبداللهی گفت:

   بستگی به نوع واکسن و حیوان دارد.

 3. Maede گفت:

  هر سوزن رو برای چند حیوان استفاده می کنند؟

  1. مبینا عبداللهی گفت:

   برای مسائل بهداشتی باید هر سوزن برای یک حیوان استفاده شود.

 4. سارا محمدی گفت:

  جایگاه مناسب برای واکسن نگهداریش کجاعه؟

  1. مبینا عبداللهی گفت:

   روی هر واکسن محل نگهداری و شرایط آن رو می نویسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =