سود دهی مرغ گوشتی بیشتر است یا مرغ تخمگذار

سود دهی مرغ گوشتی بیشتر است یا مرغ تخمگذار

برای پرورش طیور ، مرغ گوشتی را انتخاب کنیم یا تخمگذار؟

از آنجایی که امروزه بسیاری افراد به این فکر هستند که یک مرغداری را شروع کنند. اما بهتر است قبل از شروع آن ابتدا یک سری موارد را به طور کلی در نظر بگیرید تا با این روش بتوانید سود دهی خود را بیشتر کنید و اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد آن است که تنها مرغداری پرورش ساده نیست بلکه به یک سری تجهیزات جهت پرورش نیز نیاز دارید ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد اینکه سود دهی مرغ گوشتی بیشتر است یا مرغ تخمگذار به گفتگو نیز بپردازیم. هر کدام انتخاب سوله طیور نیز دارای مزیت های می باشد که در این مقاله به طور کامل به آن نیز اشاره شده است.

کیفیت مرغ گوشتی باید چگونه باشد؟

از آنجایی که کیفیت مرغ گوشتی بسیار برای مشتریان اهمیت دارد و هر چه کیفیت مرغ گوشتی بهتر باشد از طرف دیگر سبب سود دهی بیشتر نیز می شود. البته پرورش مرغ همانطور که در بالا بیان شد دانستیم که به یک سری وسایل و تجهیزات جهت پرورش طیور نیاز داریم که در زیر به آنها به طور کامل اشاره شده است.

کیفیت مرغ گوشتی باید چگونه باشد؟

مرغ گوشتی با کیفیت

وسایل مورد نیاز جهت پرورش طیور

از آنجایی که حتما برای پرورش طیور به یک سری تجهیزات توسط نگهداری نیاز داریم لازم است وسایل زیر را برای سوله خود حتما خریداری کنید.

 1. استفاده از قفس های استاندارد
 2. خریداری آبخوری و دانخوری برای جوجه ها متناسب با سن آنها
 3. تهیه کردن ترازو جهت وزن کردن دانه ها و غذاها
 4. داشتن وسایل گرمایشی جهت گرم شدن سالن
 5. تانکرهای سوخت و آب

چه عواملی سبب افزایش سود پرورش مرغ نیز می شود؟

حتما باید عواملی که سبب افزایش سود در پرورش مرغداری می شود را در نظر بگیرید از مهم ترین عوامل می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد.

 • ارزش بالای اقتصادی گوشت طیور
 • مدت زمان رشد و پرورش طیور
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • دوره کوتاه بازگشت سرمایه

مرغ تخمی بهتر است یا گوشتی ؟

از آنجایی که بسیاری از مردم این سوال را دارند باید در این مورد چند مورد را در نظر بگیرید. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی به آن نگاه کنیم باید بگوییم که اگر می خواهید سود دهی خود را افزایش دهید باید حتما از مرغ های نژاد دار جهت تخم گذاری یا گوشتی نیز استفاده کنید. به عنوان مثال مرغ هایی که دورکینگ یا مرندی نیز اشاره کرد. زیرا این دو نژاد مرغ بسیار گزینه مناسبی برای پرورش تعداد تخم مرغ و گوشتی نیز می باشد. هم چنین به نحوه نگهداری نیز باید بسیار اهمیت دهید. هم چنین اگر از این نوع نژاد خریداری کنید به راحتی می توانید آنها را برای کشتار سر شش ماه آماده کنید.

برای طیور باید از چه غذاهایی نیز استفاده شود؟

اگر شما قصد دارید که مرغ تخم گذار را برای پرورش انتخاب کنید حتما نوع خوراک آن بسیار اهمیت دهید اولین موردی که در تغذیه مرغ تخمگذار اهمیت دارد نقش ویتامین ها می باشد حتما مرغ های تخم گذار باید از دان ها، غلات و سبزیجات هم چنین از پسماند های مواد غذایی انسان ها نیز استفاده کنند. حتما نوع خوراک طیور حائز اهمیت می باشد و باید تمامی ویتامین ها را دارا باشد. زمانی که خوراک طیور تمامی ویتامین ها را دارا باشد سبب کیفیت بهتر تخم مرغ و کیفیت گوشت آنها نیز می شود.

تقسیم بندی مرغ های تخم گذار

به طور کلی مرغ های تخم گذار به چند دسته تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر می باشد از جمله می توان به:

تقسیم بندی مرغ های تخم گذار

قفسه بندی مرغ تخم گذار

 1. مرغ های صنعتی
 2. مرغ های بومی
 3. مرغ های رنگی
 4. مرغ های دو رگه

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در این مقاله درباره سود دهی مرغ گوشتی بیشتر است یا مرغ تخمگذار بیان شد پی بردیم که هر کدام از آنها سود دهی خاص خود را دارند البته برای سود دهی باید ابتدا تجهیزات خود را تکمیل کنید و سپس نژاد خوب را انتخاب کنید البته نوع خوراک و غنی شدن آن هم بسبار از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد.

سوالات متداول

 1. سود دهی مرغ گوشتی بیشتر است یا مرغ تخمگذار؟
  در پاسخ باید بگوییم هر دو آنها اگر نژاد خوبی را انتخاب کنید می توانید هر دوی آن برای شما سود آور باشد.
 2. برای پرورش طیور به چه وسایل و تجهیزاتی نیاز داریم؟
  ابتد باید قفسه های استاندارد برای آنها تهیه کنیم و سپس آبخوری و دانخوری با توجه به سن های متفاوت را خریداری کنیم و حتما به سیستم گرمایش و سرمایش اهمیت دهیم.
 3. مرغ های تخم گذار به چند دسته تقسیم بندی می شوند؟
  به طور کلی به چهار دسته که شامل مرغ های صنعتی، بومی، رنگی و دو رگه می باشد.
چه امتیازی می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =