شرکت پخش داروهای دامپزشکی

پخش داروهای دامپزشکی

شرکت پخش داروهای دامپزشکی

شرکت های زیادی امروزه در حال پخش داروهای دامپزشکی هستند که با استفاده از خرید این نوع دارو ها می توانیم از ویروس هایی که ممکن است به دام و طیور ها انتقال پیدا کنند را کاهش و یا به حد امکان برسانیم. بهتر است دارو های دامپزشکی را از شرکت هایی که دارای مجوز هستند خریداری کنید. شما می توانید این دارو ها را  به صورت عمده یا محدود را از سایت زرین پخش خریداری کنید. زیرا این شرکت دارای ملی مجوز بین المللی از سازمان غذا و دارو می باشد. اما پخش داروهای دامپزشکی به تعداد دارو های زیادی دامپزشکی مربوط می شود که در مقاله به طور کلی به آنها اشاره شده است.

منظور از داروی ترکیبی دامپزشکی چیست؟

دامپزشکان به طور روزمره همه دارو ها از آنتی بیوتیک میگیرند تا با این روش بتوانند از انگل در دام ها پیشگیری کنند. اما تنها این دارو ها برای بهبودی آنها به تنهایی کافی نیست. در این زمان باید از دارو های ترکیبی استفاده کنند. پخش داروهای دامپزشکی شامل انواع واکسن ها برای دام می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است.

دارو دامپزشکی

داروی ترکیبی دامپزشکی

انواع داروهای دامپزشکی

داروهای دامپزشکی انواع مختلفی دارد، این داروها در قالب واکسن، محلول تزریقی، محلول خوراکی، قرص و اسپری ساخته می شوند. هر کدام از این دسته ها داروهای بسیار زیادی دارند که می توانند برای درمان بیماری ها و افزایش ایمنی بدن دام و طیور استفاده می شوند.

واکسن محلول تزریقی و خوراکی قرص اسپری

معرفی انواع واکسن های دامی در پخش داروهای دامپزشکی

واکسن های دامی انواع زیادی دارد که در هر کدام کاربرد خود را دارند و به شرح زیر می باشد.

 •  آگالاسی
 •  آبله بزی سویه گرگان
 •  آبله گوسفندی
 •  شاربن
 •  تب مالت
 • تب برفکی
 • قانقاری کبدی

این واکسن ها مخصوص دام ها می باشد که تزریق آن ها بسیار واجب بوده است.

استفاده از واکسن آگالاسی در دام

با تزریق این نوع واکسن به دام می توان از بیماری های ورم پستان در گوسفند و بز پیشگیری کرد. توجه داشته باشید که این واکسن باید به طور مرتب هر شش ماه یک بار انجام شود. از دیگر مواردی که باید در مورد این نوع واکسن بدانید آن است که میش های آبستن باید 2 ماه قبل از بره زایی صورت بگیرد. سعی کنید حتما به موقع واکسن ها را تزریق کنید تا مشکلی پیش نیاید.

واکسن دامی آبله

این نوع واکسن از طرف دامپزشک زمانی تجویز می شود که دام با کاهش شیر و وزن رو برو شده است. با تزریق واکسن بزی می توان این بیماری را درمان کرد. برای تهیه دارو از شرکت پخش داروهای دامپزشکی نظیر واکسن آبله می توانید به سایت زرین پخش مراجعه کنید و آن را به صورت آنلاین خریداری کنید.

کاربرد و علت تزریق آبله بزی سویه گرگان

برای تزریق این واکسن حتما باید به مقداری که بر روی جلد یا پزشک نوشته شده است توجه کنیم مقدار آن باید بیش از 0.5 باشد. البته این واکسن هم باید هم زیرجلدی تزریق شود. هم چنین باید سالی یک بار تزریق این واکسن را برای دام خود انجام دهید. ناگفته نماند در ماه های آخر آبستنی نباید واکسن آبله سویه گرگان تزریق شود.

تزریق واکسن دامی شاربن

از واکسن شاربن برای بیماری عفونی حاد در دام ها استفاده می شود. توجه داشته باشید زمانی که بدن دام عفونتی است التهاب عضلانی و توکسمی دارد. این بیماری بیشتر در گاوها، گاومیش و بزها رایج تر می باشد. زمان تزریق ساله یکبار می باشد و باید سن دام 3 ماه به بالا باشد.

واکسن دامی شاربن

واکسن دامی شاربن

واکسن دامی تب مالت

در مورد پخش داروهای دامپزشکی باید بگوییم که واکسن تب مالت دارای انواع زیادی می باشد. که شامل S19 می باشد که باید هر شش ماه یکبار برای گوساله مورد استفاده قرار بگیرد. واکسن RDS19 باید گاوهای بالای شش ماه استفاده شود و حتما توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید برای گوساله که سن آنها کمتر از شش ماه می باشد استفاده شود.

در نوع واکسن REV L صرفا جهت جلوگیری از بروز بیماری بروسلوز در گوسفندان و بز استفاده می گردد. که باید در سنین 4 ماهگی تزریق شود و هم چنین یک ماه مانده به تولد یک سالی مجدد تکرار شود.

واکسن دامی تب برفکی

این واکسن برای پیشگیری از تب برفکی استفاده می شود و در دام ها بسیار رایج است و حتما باید به موقع تزریق شود. توجه داشته باشید که نباید به طور همزمان این واکسن را با سایر واکسن های ویروسی استفاده شود. از دیگر مواردی که باید حتما در مورد واکسن تب برفکی بدانید آن از که سن 4 ماهگی به بالا تزریق شود.

واکسن قانقاریای کبدی

جهت پیگیری از بیماری های به دام های گوسفند و بز تزریق می شود و باید حتمال به موقع تزریق شود. میزان اولین زمان تزریق بسیار حائز اهمیت می باشد که نباید 2 الی 3 سی سی بیشتر شود و باید حتما زیرجلدی هم تزریق شود و ترجیحا در دو هفته آخر آبستنی نباید به هیچ عنوان واکسن قانقاریای تزریق شود.

واکسن قانقاریای کبدی

واکسن قانقاریای کبدی

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره پخش داروهای دامپزشکی بیان شد پی بردیم که شرکت زرین پخش یکی از بهترین شرکت های پخش کننده داروهای دامی می باشد. هم چنین این امکان را فراهم کرده که به صورت آنلاین آن را سفارش دهید.

سوالات متداول
 1. چگونه از پخش داروهای دامپزشکی مطمئن شویم که اصلی می باشند؟
  بهتر است برای خرید دارو های دامپزشکی به شرکت های معتبری نظیر زرین پخش مراجعه کنیم زیرا این فروشگا دارای مجوز می باشد.
 2. از واکسن دامی شاربن چه زمانی استفاده میشود؟
  زمانی که بدن دام دارای عفونت می باشد دامپزشک واکسن شاربن را تجویز می کند.
 3. انواع واکسن های دامی کدامند؟
  انواع آن شامل واکسن آبله، آبله بزی، شاربن و… می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =