درمان بیماری گامبورو در طیور

درمان بیماری گامبورو در طیور

بیماری گامبورو در طیور چیست؟

از آنجایی که در طیور بیماری های زیادی وجود دارد یکی از آن بیماری گامبورو می باشد. توجه داشته باشید که این بیماری با علائم و نشانه های همراه می باشد که در مقاله به طور کامل به آن اشاره شده است. در این مقاله قصد داریم به طور در مورد درمان بیماری گامبورو در طیور به گفتگو بپردازیم. هم چنین برای اطلاعات بیشتر در مورد بیماری گامبورو می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

بیماری گامبورو در طیور چیست؟

بیماری گامبورو در طیور

علائم و نشانه بیماری گامبورو در طیور

قبل از درمان بیماری گامبورو در طیور  ابتدا باید علائم و نشانه گامبورو را در طیور بدانید. حتما در صورت علائمی که در زیر اشاره شده است سریعا برای درمان آن اقدام کنید. لازم به ذکر است بگوییم این بیماری یک نوع بیماری ویروسی می باشد و در ابتدا به صورت خفیف می باشد و در کمترین زمان ممکن گسترش می یابد. و باعث تلفات زیادی می شود. از مهم ترین نشانه های آن در زیر اشاره شده است.

 • کاهش شدید میزان خوراک و آب
 • اسهال لزج
 • پرهای ژولیده و باد کرده
 • لرزیدن در راه رفتن
 •  داشتن تب

ناگفته نماند که اغلب این بیماری در جوجه های در سنین 3 الی 6 هفته بیشتر مشاهده می شود. البته در جوجه های جوان که در سنین بیشتر از 15 هفته هم نمایان شده است. اما بیماری گامبورو که جوجه هایی که در سنین 2 الی 4 هفته می باشد بسیار خطر بیشتری دارد هم چنین خسارت بیشتری هم به آنها وارد می شود.

چگونه بیماری گامبورو را می توان تشخیص داد؟

از آنجایی که ابتدا این بیماری ویروسی به صورت خفیف می باشد تا قبل از سه هفته قابل تشخیص نمی باشد. اغلب جوجه های پرورشی در سنین 3 الی 6 هفتگی بیشتر در معرض این بیماری قرار میگیرند که باید برای درمان بیماری گامبورو در طیور آن اقدام کنیم. گیرای این بیماری به سیستم ایمنی جوجه ها بستگی دارد. این بیماری سبب می شود که سیستم ایمنی آنها را ضعیف کند.

چگونه بیماری گامبورو را می توان تشخیص داد؟

تشخیص بیماری گامبورو

چگونه بیماری بورس گامبورو انتقال می یابد؟

باید بگوییم که بیماری گامبورو از راه های وارد بدن طیور و پرندگان می شود. از اصلی راه انتقال می توان به غذا، آب و مدفوع پرندگان اشاره کرد. حتما مد نظر داشته باشید در زمان پرورش باید حتما آب و غذا سالم به طیور دهید و مرتبا محل زندگی آن را تمیز کنید.

چگونه بیماری بورس گامبورو انتقال می یابد؟

انتقال بیماری گامبورو در همه ی طیور

اصلی ترین علت بروز بیماری بورس عفونی چیست؟

از آنجایی که این بیماری از نوع عفونی می باشد به راحتی می تواند وارد فابریکوس روده شود. زمانی که این ویروس از طریق مدفوع دفع می شود به راحتی به دیگر طیور و پرندگان انتقال پیدا می کند. از دیگر مواردی که باید که در مورد این بیماری بدانید آن است که این ویروس بسیار سر سخت می باشد و به سختی می توان آن را نابود کرد. هم چنین طیور و پرندگان که حشرات را شکار می کنند می تواند طبع آن حشرات عامل این ویروس شود.

درمان بیماری گامبورو در طیور

به طور درمانی برای از بین بردن این بیماری وجود ندارد ولی می توان با استفاده از ویتامین ها، مکمل ها، الکترولیتها و آنتی بیوتیک اثر بیماری را کاهش داد. حتما محیط زندگی طیور را ضد عفونی کنید تا از سرایت انتقال بیماری به سایر طیور کاهش پیدا کند.هم چنین برای پیشگیری از بیماری بورس عفونی می توانید از واکسن آن استفاده کنید. یکی از بهترین راه های پیشگیری از آن استفاده از واکسن می باشد. با استفاده از تزریق واکسن می توان سیستم ایمنی آنها قوی کرد. در انتخاب حتما به این موضوع دقت داشته باشید که واکسن های زیادی برای ویروس های عفونتی وجود دارد پس طبق نوع ویروس، واکسن را خریداری کنید.

نتیجه گیری

برای درمان بیماری گامبورو در طیور باید بگوییم حتما باید غذا، آب و محیط زندگی طیور کاملا بهداشتی و سالم باشد. زیرا این عوامل اگر آلوده باشد باعث این بیماری می شود. ناگفته نماند که این بیماری با عواملی همراه می باشد که در مقاله به آن اشاره شده است. برای خرید واکسن می توانید به سایت زرین پخش مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. علائم و نشانه های بیماری گامبورو چیست؟
  نشانه های نظیر بی اشتها شدن، اسهال، عدم تعادل در ایستادن و خارش از مهم ترین علائم آن می باشد.
 2. برای درمان بیماری گامبورو در طیور باید چه اقداماتی انجام دهیم؟
  باید از ویتامین ها، مکمل ها، مکمل ها، الکترولیت ها و آنتی بیوتیک ها استفاده کنیم تا بتوانیم میزان بیماری را کاهش دهیم.
 3. برای پیشگیری از بیماری گامبورو باید چه کارهایی انجام شود؟
  باید آب و غذا حتما سالم باشد و محل زندگی آنها مرتبا ضدعفونی و شست و شو شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =